Egzamin DGSA
#51
Można nawet 1000 w ilości nie więcej niż 450 litrów na opakowanie. Jeżeli jest to przewóz tzw. pomocniczy do przepisy ADR nie maja zastosowania.
Odpowiedz
#52
Czy dla towarów niebezpiecznych pakowanych w ilościach ograniczonych LQ dla opakowań kombinowanych opakowania wewnętrzne także nie musza być certyfikowane jak w przypadku zewnętrznych?

I czy strzałki kierunkowe jeśli są wymagane w przypadku kombinowanych opakowań powinny być umieszczane także na opakowaniach wewnętrznych czy wystarczy na zewnętrznych?
Odpowiedz
#53
Opakowania stosowane do pakowania towarów w ilościach ograniczonych nie muszą być certyfikowane. (ani zewnętrzne ani wewnętrzne). Strzałki kierunkowe jeżeli są wymagane to dotyczą wyłącznie opakowania zewnętrznego.
Odpowiedz
#54
Jak powinien być oznakowany kontener przewożący materiały niebezpieczne w sztukach przesyłek?
Odpowiedz
#55
Nalepki, znaki na każdej ścianie kontenera.
Odpowiedz
#56
Zastanawiam się czy jednostka transportowa przewożąca materiał niebezpieczny w kontenerze cysternie może być oznakowana tablicami pomarańczowymi z numerem identyfikacyjnym i UN z przodu i z tyłu czy tylko tablicami gładkimi a wtedy sam kontener tablice z numerami tylko na obu bokach i nalepki z 4 stron?
Odpowiedz
#57
Jak przewozi jeden materiał to może.
Odpowiedz
#58
Czy cysterna na tablicach 23/1965 może parkować przy drodze w sąsiedztwie zabudowań?
Odpowiedz
#59
Zupełnie straciłam głowę jak się odnieść do pytań przy przewożeniu cystern itp przez FL. Może błędnie odniosłam się do 9.1.1.2., albo źle ten punkt interpretuje. Mógłby mi ktoś doradzić jak to ugryźć.
Podobnie jest z posiadaniem różnego sprzętu w pojeździe, zależnie od jego zarejestrowania i wagi.W żaden sposób jakoś nie jestem tego odnieść do tabeli w dziale 9.2.
I gdzie można znaleźć informacje, że bębny dla niektórych materiałów zakaźnych mogą być użytkowane przez 15 lat ?W ktorejś instrukcji ?
Dzięki, 
Pozdrawiam,
Odpowiedz
#60
(02-17-2018, 01:53 PM)Nutrix napisał(a): Czy cysterna na tablicach 23/1965 może parkować przy drodze w sąsiedztwie zabudowań?
PRAWO O RUCHU DROGOWYM

Art. 49. 1. 
Zabrania się zatrzymania pojazdu:

5. na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości