Doradca
#1
Firma produkująca paliwo sprzedaje go w cysternach ale nie jest przewoźnikiem. Pytanie czy powinna posiadać doradce?
Odpowiedz
#2
1.8.3.1 Każde przedsiębiorstwo, którego działalność obejmuje przewóz towarów
niebezpiecznych albo związane z nim pakowanie, załadunek, napełnianie lub rozładunek,
powinno wyznaczyć jednego lub więcej doradców do spraw bezpieczeństwa
w transporcie towarów niebezpiecznych, odpowiedzialnego za wspieranie działań
zapobiegających zagrożeniom dla osób, mienia i środowiska, związanych z taką
działalnością.
Odpowiedz
#3
No własnie pytanie niby bardzo proste a jednak dla wielu bardzo trudne! Otóż właśnie w tej firmie prawnik który ja obsługuje stwierdził że na podstawie ustawy cholera zresztą wie jakiej bo nie raczył doradca jest niepotrzebny bo firma nie zajmuje się transportem! Jak mu zadałem pytanie czy da mi to na piśmie odpowiedział ze za 250 zł netto przygotuje opinie. Co w takim przypadku zrobić?

Ręce opadają.
Odpowiedz
#4
Jeżeli firma dokonuje wyłącznie załadunki lub rozładunki towarów niebezpiecznych w ilościach wymagających oznakowania jednostki transportowej pomarańczowymi tablicami to powinna wyznaczyć doradcę.
Odpowiedz
#5
(04-12-2018, 07:32 AM)Administrator napisał(a): Jeżeli firma dokonuje wyłącznie załadunki lub rozładunki towarów niebezpiecznych w ilościach wymagających oznakowania jednostki transportowej pomarańczowymi tablicami to powinna wyznaczyć doradcę.

Pan prawnik twierdzi inaczej! Postem tym chciałem wskazać problem jak istnieje wśród przedsiębiorców i ich doradców (w tym przypadku doradca prawny opierający się na ustawie) który polega na ograniczeniu się w kwestii ADR i nie tylko do czystego transportu.

Swoją drogą ciekawy jestem co by zrobił pan prawnik po nałożeniu srogiej kary na tę firmę?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości